„Jestem osobą z autyzmem – dajcie mi szansę” – konferencja naukowa

31 marca to kolejny dzień obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W sali sesyjnej Urzędu Miasta miała miejsce konferencja pt. „Jestem osobą z autyzmem – dajcie mi szansę”.

Agnieszka Nowak, nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka oraz jedna z organizatorek konferencji nt. autyzmu zdradza, że tegoroczna konferencja w UM Częstochowy dotyczyła kobiet w spektrum.

To kolejna już konferencja naukowa, czternasta, nt. autyzmu. W tym roku temat dziewcząt i kobiet w spektrum. Wystąpią trzy prelegentki – Katarzyna Zwolska-Płusa – psycholog, psychoterapeutka, nauczyciel. Kobieta w spektrum i matka dziecka w spektrum, Agnieszka Żurek – psycholog, prowadząca grupy wsparcia oraz Ewa Furgał, samorzecznik i osoba w spektrum.

Konferencja była również okazją do wsparcia finansowego osób niepełnosprawnych z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi. O szczegółach mówi prezes Stowarzyszenia ,,Daj mi czas”, Roman Kowalczyk.

– Jak co roku przy naszej akcji, związanej z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, zawsze staramy się pozyskać coś dla naszych podopiecznych. Dlatego wykorzystujemy materiały naukowe nt. autyzmu podczas konferencji naukowej, które można kupić za cegiełki na nasz ośrodek.

W ramach akcji związanych ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu już w niedzielę, 2 kwietnia będzie kursował darmowy tramwaj, w którym rozpowszechniana będzie wiedza właśnie na temat spektrum autyzmu.

LN

Galeria: Radio Fiat

„Jestem osobą z autyzmem – dajcie mi szansę” – konferencja naukowa

Skip to content