Jupitery rozbłysły na Rakowie

W mroźny wtorkowy wieczór  na stadionie Rakowa Częstochowa  nastąpiło  pierwsze oficjalne uruchomienie oświetlenia. To długo wyczekiwany moment przez fanów częstochowskiego klubu. W minionym tygodniu miały miejsce  testowe włączenia światła na czterech masztach. Dający się we znaki spory przymrozek nie zniechęcił grupy kilkudziesięciu fanów częstochowskiego klubu do przybycia na stadion przy ul. Limanowskiego.  Zadowolenia z działającego już oświetlenia nie kryli przedstawiciele władz klubu, choć wskazali, że jest jeszcze sporo do zrobienia w zakresie infrastruktury wokół obiektu.  W temacie inwestycji jupitery  to absolutna konieczność z uwagi na wymogi licencyjne jakie nakłada na nasz klub Polski Związek Piłki Nożnej. – podkreślają włodarze Rakowa.

Przetarg ogłoszony przez Urząd Miasta Częstochowy na wykonanie prac wygrała ADA Light. To firma pochodząca z Bud Kozickich, która  w przeszłości była odpowiedzialna między innymi za rozbudowę oświetlenia na Motoarenie Toruń oraz na stadionie MKS – u Kluczbork. Maszty mają wysokość 42 m i składają  się z czterech segmentów wyposażonych w korony, umożliwiające zamontowanie na każdym 38 projektorów. Ponadto zainstalowano złącza zasilania telebimów oraz agregaty prądotwórcze.

Swoje pierwsze spotkanie przy błysku jupiterów Raków zagra 17 marca o godzinie 17. 45 z Odrą Opole. Wiele też wskazuje na to, że spora część spotkań w planowanej na najbliższy weekend inauguracyjnej kolejce wiosennej z uwagi na warunki pogodowe zostanie przełożona, w tym także wyjazdowy występ Rakowa z drużyną Chojniczanki Chojnice.

PN

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content