Śnieg/fot. Radio Fiat

Choć i w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zawieje – stare polskie przysłowie doskonale wpisuje się w tegoroczną pogodę. Po ciepłym weekendzie w Częstochowie pojawił się mróz. Kiedy zniknie? Niestety, nie tak szybko.

– W najbliższym czasie należy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu – mówi synoptyk Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

– Do Polski napływa chłodne powietrze, dlatego opady śniegu będą występowały co najmniej do czwartku. Temperatury powietrza nie będą więc wysokie. W ciągu dnia śnieg będzie się jednak topić. W nocy temperatura wyniesie ok. 1-2 stopni Celsjusza. Do czwartku będzie przeważało duże zachmurzenie oraz opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu.

Na ocieplenie nie ma więc co liczyć – przynajmniej do końca tygodnia. Opady deszczu ze śniegiem oraz ujemna temperatura mogą spowodować utrudnienia w ruchu. Dodatkowo poruszając się po śliskich, częściowo oblodzonych drogach łatwo narazić się na niebezpieczeństwo. – Uważajmy podczas jazdy – apeluje podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Z uwagi na zmieniające się warunki pogodowe warto przypomnieć sobie warunki bezpiecznego podróżowania. Pamiętajmy o zmniejszeniu prędkości, zmianie techniki jazdy oraz utrzymywaniu bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów. Pamiętajmy też, że prędkość dopuszczalna nie zawsze stanowi prędkość bezpieczną.

Do końca tygodnia temperatura powietrza nie przekroczy 10 stopni Celsjusza.

ABK

Skip to content