Źródło: facebook.com/Klubokawiarnia Alternatywa 21

Wymiana książki połączona z kiermaszem, to nietypowa propozycja klubokawiarni Alternatywa 21 skierowana do wszystkich miłośników czytania. Akcja ma mieć charakter cykliczny i rusza w najbliższy piątek 23 kwietnia w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Docelowo spotkania wokół drukowanych utworów przeróżnej treści mają odbywać się raz w miesiącu. O niecodziennym połączeniu wymiany książek z kiermaszem.

– Często jest tak, że przychodząc na wymianę, zabieramy ze sobą dwie lub trzy książki, a interesuje nas ich znacznie więcej. Stwarzamy czytelnikowi możliwość zabrania ze sobą większej liczby książek, niż przyniósł ze sobą, w prosty sposób. Wystarczy wrzucić do puszki dowolny datek (sugerowana cena to 5-10 zł za egzemplarz) na rzecz Fundacji Oczami Brata. Można wówczas zabrać ze sobą dowolną liczbę książek. Mamy bardzo dużo ciekawych tytułów, zarówno nowych, jak i nieco starszych – mówił Artur Bratek, koordynator klubokawiarni Alternatywa 21.

Kilka dni temu klubokawiarnia zainicjowała akcję „Książka z dedykacją” polegającą na możliwości oddawaniu książek z odręcznie wypisaną dedykacją.

– Jest to bardzo miły gest, który zajmuje tylko kilka minut, stanowiący pamiątkę na lata. Książkę można zadedykować pracownikom i bywalcom klubokawiarni lub osobom z niepełnosprawnościami. Książki w ramach tej akcji zostają u nas na stałe na wyposażeniu. Mamy takie marzenie, by miejsce to było bardzo sprzyjające literaturze i czytaniu – dodał Artur Bratek.

Wymiana wraz z kiermaszem książek jest planowana w każdy ostatni piątek miesiąca. Jest to okazja, by zachęcić do czytania oraz dać przy okazji drugie życie wszystkim pozycjom zapomnianym i od dawna zalegającym na regałach.

BNO

Skip to content