Kierowco uważaj – ulica Bohaterów Katynia będzie nieprzejezdna!

Prac drogowych ciąg dalszy! Jak informują miejscy urzędnicy, w najbliższy weekend czeka nas kolejna seria drogowych utrudnień. Tym razem mają to być prace doraźne, cząstkowe, niezajmujące dłużej, niż kilka dni. Tak przynajmniej brzmią zapowiedzi urzędników.

Zdaniem Macieja Hasika, rzecznika prasowego częstochowskiego Miejskiego Zarządu Dróg, południe miasta wymaga sporej ilości napraw drogowych, zwłaszcza przed nachodzącą jesienią oraz zimą, podczas których nawierzchnia zużywa się najbardziej: – Takie też prace związane z naprawą mocno obciążonego fragmentu ulicy Bohaterów Katynia będą miały miejsce, bowiem z użyciem technologii Paczera, będziemy uzupełniać ubytki w jezdni, na odcinku ulicy Bohaterów Katynia od ulicy Brzeźnińskiej do DK91. Prace rozpoczną się w sobotę 9 września i będą trwały maksymalnie dwa dni.

Urzędnicy opowiadają także o powodach, które stały za decyzją MZD o rozpoczęciu prac naprawczych ulicy Bohaterów Katynia: – To jest fragment, który wymaga od nas ogromu nakładu, jeśli chcemy doprowadzić drogę do docelowego stanu. Jednak zanim zaczniemy gruntowną przebudowę, musimy dojazd do DK91 utrzymać w dobrym, przejezdnym stanie. Póki co mamy do czynienia z pracami doraźnymi, lecz kiedy tylko zwolnią się nasze zasoby ludzkie, rozpoczniemy poważniejsze prace.

Prace przy ulicy Bohaterów Katynia nie są ostatnimi, jakie podejmie MZD. O kolejnych remontach będziemy informować na bieżąco, na antenie Radia Fiat.

Skip to content