Kobiece wsparcie przy alejach Częstochowy

W sobotę, 16 marca przy al. Najświętszej Maryi Panny 24 w Częstochowie, miał miejsce Kongres Kobiet. Spotkania w damskim gronie powstały z myślą o propagowaniu wiedzy na ważne tematy, profilaktyce oraz przekazywaniu wsparcia. Udział w wydarzeniu mogła wziąć każda kobieta chętna na spędzenie czasu w takiej formie.

Jagoda Wichurska współorganizatorka spotkania, wyjaśnia skąd pomysł na zorganizowanie takiej inicjatywy:

– Kongres Kobiet powstał z takiej naszej inicjatywy, która miała za zadanie przynieść jakąś wartość kobietom. Chciałyśmy stworzyć wydarzenie, gdzie będą prelegentki, które będą poruszać typowo kobiece tematy, żebyśmy mogły się spotkać i udzielić sobie nawzajem wsparcia. Zwróciłyśmy uwagę na siłę takiego networkingu, który sprawia, że zaczynamy się nawzajem poznawać, docierać do swoich biznesów, czy zainteresowań i pasji. Dzięki temu możemy się jeszcze lepiej wspierać tutaj w Częstochowie. Jestem przekonana, że zaprocentuje to w przyszłości.

Wichurska podsumowuje również pierwszą odsłonę kongresu oraz jaką wartość merytoryczną można była zaczerpnąć podczas prelekcji:

– Miałyśmy kilka prelegentek. Sama miałam też przyjemność być jedną z nich opowiadając o stereotypach, które dotykają zwłaszcza kobiet. Mówiłam też o sile kobiecego wsparcia, ponieważ uważam, że to jest bardzo ważny temat i warto o tym dyskutować. Mieliśmy także panią Annę Ogłazę, która jest prezeską Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serca, więc było wiele poruszających historii, dużo ciekawego z tego wyciągnęłyśmy. Kolejną prelegentką była Maja Polańska, która ma niesamowitą energię. Miałyśmy także prelekcję z Justyną Różycką-Wróblewską, która jest członkiem Zespół Interdyscyplinarnego ds. Przemocy Domowej. W związku z tym ma dużą wiedzę na temat tego, jak na przemoc fizyczną, psychiczną czy seksualną reagować. To są bardzo ważne tematy i warto o nich mówić.

Na zakończenie spotkania organizatorki przygotowały kilka podarunków dla pań uczestniczących w spotkaniu. Była to między innymi biżuteria czy bony podarunkowe. Uczestnictwo w spotkaniu było bezpłatne.

EG

Fot: Kongres Kobiet

Skip to content