Źródło fot. KMP w Częstochowie

To niemal tradycja. Już po raz siódmy „Kolęda od policjantów” będzie gościć w domach i sercach ich rodzin. Śpiewana przez policjantów kolęda, wsparta została olbrzymim autorytetem i profesjonalizmem nieżyjącego Romualda Lipko, lidera Budki Suflera.

Tegoroczna odsłona jest wyjątkowa z racji pandemii, a tym samym wzmożonej pracy służb.

– Praca w Policji to misja i służba dla bezpieczeństwa. Dlatego tegoroczna policyjna kolęda ma przesłanie „na baczność i spocznij służyć człowiekowi”. Takie idee jednoczą środowisko policyjne i utwierdzają w przekonaniu o słuszności podejmowanych działań. Przede wszystkim jednak motywują do dalszej pracy na rzecz społeczeństwa, do niesienia pomocy potrzebującym, zapewniania mieszkańcom spokoju oraz poczucia bezpieczeństwa – tłumaczyła podkom. Sabina-Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Tekst „Kolędy od policjantów” napisała kielecka policjantka Anna Zielińska-Brudek, autorka tomików poezji i licznych publikacji. Jak przyznała w jednym z wywiadów, myśl o napisaniu tekstu narodziła się dużo wcześniej. Kolęda została wówczas zaśpiewana przez kieleckiego kompozytora Marcina Janaszka. Muzykę do kolędy skomponował polski kompozytor Romuald Lipko, który był pomysłodawcą nagrania i zaprosił do współpracy wykonawcę ze swojego zespołu – aktora i solistę Grzegorza Wilka. Do jej zaśpiewania zaproszono także Chór Komendy Stołecznej Policji pod batutą Sylwii Krzywdy.

BNO

Skip to content