Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” zaprezentował się 12 stycznia w Bazylice jasnogórskiej. Wieczorny koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy licznie zgromadzili się w świątyni. O koncercie opowiedział dyrygent chóru Jarosław Jasiura:
– Już powoli kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia i ze względu na to, że na Jasnej Górze rozpoczęliśmy świętowanie Pawełek, chcieliśmy to podkreślić właśnie tym koncertem kolędowym. Z każdego rodzaju wybraliśmy po trochu, i te bardzo znane, tradycyjne kolędy, i te mniej znane, dawne kolędy. Pełne spektrum polskich kolęd od tych dawnych, ludowych, po te współczesne i te artystycznie pisane przez kompozytorów.
Przy okazji koncertu Jarosław Jasiura zaprosił do dołączenia do chóru wszystkich, którzy chcieliby zasilić go swoimi głosami:
– Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy by chcieli z nami śpiewać. Próby mamy na Jasnej Górze, łatwo znaleźć do nas kontakt przez stronę internetową lub facebooka. Jeżeli ktoś ma ochotę śpiewać, zapraszamy.
Jasnogórski Chór Chłopięco – Męski „Pueri Claromontani” powstał w roku 2003 w narodowym sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Inicjatorem powstania chóru był Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze.

ZD

Skip to content