Kolejna Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta

Źródło: facebook.com/Piotr Wrona

W czwartek 4 marca w imieniu Klubu Prawa i Sprawiedliwości, radny Piotr Wrona złożył wniosek o Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta. Wśród tematów wymagających pilnego omówienia z włodarzami Częstochowy znalazło się m.in. „przedsięwzięcie polegające na przetwarzaniu odpadów” i przy okazji inwestycja związana z hodowlą larw muchy przy ul. Głównej.

Nie pozwolimy zamykać nam ust w tym temacie tak, jak miało to miejsce podczas ostatnio zwołanej sesji.

– Na ostatniej nadzwyczajnej sesji praktycznie nie pozwolono nam zadać żadnego pytania, dlatego też teraz zmieniliśmy zakres tematyczny i dołożyliśmy punkt dotyczący informacji prezydenta na temat przedsięwzięcia przetwarzania odpadów. Cała Częstochowa żyje tym tematem. Jeden z inwestorów wystąpił do prezydenta miasta o zgody niezbędne do uruchomienia instalacji hodowli larw muchy w celu pozbycia się odpadów – mówił radny Piotr Wrona.

Wśród podejmowanych tematów znajdzie się także zabezpieczenie danych osobowych w miejskich instytucjach. Po ostatnich sytuacjach z wyciekiem danych z dwóch placówek, radni klubu PiS już od kilku tygodni usiłują rozmawiać z prezydentem o systemie zabezpieczania tego typu informacji w poszczególnych jednostkach miejskich.

– Mamy prawo domniemywać, że kradzież danych z dwóch miejskich placówek to nie był przypadek, ani zbieg okoliczności. Jestem stroną zawiadamiającą prokuraturę, która poinformowała mnie o wszczęciu śledztwa. Jako radni mamy prawo pytać. Wspólnie z transparentną Częstochową opracowaliśmy przykładowy wzoru pisma, jakie można kierować do prezydenta, w którym można pytać o to, czy dane osobowe poszczególnego mieszkańca, podopiecznego danej instytucji lub pracownika, zostały wykorzystane. Każdy mieszkaniec ma prawo to sprawdzić – tłumaczyła radna Monika Pohorecka.

Przewodniczący Rady Miasta ma siedem dni na zwołanie takiej sesji od daty złożenia pisma w Urzędzie Miasta.

BNO

Skip to content