“Najstarsze licea częstochowskie seniorom edukacji” – to nazwa koncertu, który odbył się dziś (czwartek 25 stycznia) w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie.

Został on przygotowany przez trzy najstarsze licea z naszego miasta: IV LO, a także I LO im. Juliusza Słowackiego oraz II LO im. Romualda Traugutta, we współpracy z Wydziałem Edukacji częstochowskiego magistratu.

Jest to bardzo ważne zarówno dla nas, dla emerytowanych nauczycieli jak i naszych uczniów – dla młodzieży jest to  bardzo ważny aspekt wychowawczy, ponieważ uczą się w ten sposób szacunku dla tych, którzy wiele lat poświęcili edukacji – mówi Jadwiga Sipa, dyrektor “Sienkiewicza”.

Wśród emerytowanych nauczycieli, którzy uczestniczyli w koncercie było małżeństwo Urszula i Władysław Piekarz.

Ja pracowałam w szkole nr 9, byłam nauczycielem wychowania przedszkolnego w latach 1963-1996. Ja z kolei na emeryturę odszedłem ze szkoły nr 30 jako wicedyrektor, ale uczyłem długi czas w szkole nr 18 i w “Broniewskim” – to było 34 lata temu. Uczniowie narzekali czasem, że byłem wymagający, ostry, ale jak się z nimi spotykam gdy mają 70 lat, mówią “proszę Pana, to było fajne” – wspominają Urszula i Władysław Piekarz.

Koncerty dla emerytowanych nauczycieli organizowane od kilku lat.

Paweł Kmiecik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content