Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie zorganizował po raz pierwszy koncert, w którym uczestniczyły wszystkie zaprzyjaźnione szkoły muzyczne z regionu częstochowskiego. Dyrektor ZSM, Urszula Ledwoń chciałaby, aby te spotkania wpisały się w program szkoły:

– Pomysł powstał w sekcji instrumentów klawiszowych I st., ponieważ mamy troszeczkę tych szkół w okolicach Częstochowy, w Myszkowie, Jasnogórska Szkoła Muzyczna w Częstochowie, Radomsku, Tarnowskich Górach, Oleśnie i Lublińcu. Pomyśleliśmy sobie, że ponieważ zbliżają się przesłuchania regionalne w Centrum Edukacji Artystycznej, żeby skonfrontować naszych uczniów ze sobą, żeby posłuchali siebie nawzajem. Myślę, że to cenna inicjatywa. Jak widać wszystkie szkoły odpowiedziały, więc jest nam bardzo miło. Usłyszymy różnych wykonawców, różne instrumenty: trąbka i klarnet. Mamy pierwsze spotkanie tego rodzaju i chcemy  je kontynuować.

Na koncert została zaproszona m.in. Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Częstochowie. Adam Beier, nauczyciel Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej podkreśla, że takie spotkania pozwalają na wymianę doświadczeń:

– Dostaliśmy zaproszenie na ten koncert na początku stycznia, albo nawet w grudniu. Przygotowujemy się już od dwóch miesięcy do koncertu. Uważam, że jest to bardzo dobra inicjatywa. Jest to możliwość poznania uczniów szkół muzycznych tutaj z naszego okręgu, zmierzenia się, skonfrontowania się, także wymienienia doświadczeń pomiędzy nauczycielami.

Na koncert przybyła także: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Gaści w Lublińcu, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach. Goście usłyszeli m.in. skrzypce, trąbkę i klarnet. Koncert był dobrą okazją do wzbogacenia siebie nawzajem doświadczeniem muzycznym.

MST

 

 

 

 

 

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content