Konkurs Świeć się z Energą na finiszu

swiec-sie-z-energa

Jeszcze tylko dzisiaj (31 stycznia) można oddawać głosy na świąteczną dekorację Częstochowy w ogólnopolskim konkursie Świeć się z Energą. Drugi rok z rzędu nasze miasto zdobyło I miejsce na etapie wojewódzkim i jest to powód do zadowolenia. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałoby się więcej.

– Cieszymy się, że te kolorowe dekoracje się podobają. Wiemy, że one bardziej przyciągają uwagę. Udało się wygrać I etap więc możemy mieć nadzieję, że i ogólnopolskie starcie okaże się dla Częstochowy zwycięskie. Wszystko zależy od nas i naszego zaangażowania. Jeden głos nie wiele może, ale jeśli połączymy siły to jeszcze dzisiaj jest szansa na podbicie statystyk konkursowych – do oddania ostatnich głosów zachęca Elżbieta Idczak- Łydżba, pełnomocnik prezydenta miasta ds. estetyki UM Częstochowy. 

Luty jest czasem sprzątania świątecznych ozdób w mieście, ale mimo że znika dekoracja z Placu Biegańskiego, to nie kończą się remonty starych kamienic w centrum miasta, które po odrestaurowaniu stają się wizytówką centrum. – Niedawno dobiegł końca remont kamienicy w Al. NMP 16. Elewacja wygląda teraz bardzo korzystnie. Obecnie trwa remont, według mnie jednej z piękniejszych kamienic przy Al. NMP 35 i liczę, że takich estetycznych budynków i miejsc w naszym mieście będzie przybywać – dodaje Idczak-Łydżba. 

Zwycięskie miasto spośród 16 zakwalifikowanych do finału poznamy 10 lutego 2017 r. Organizatorami „Świeć się z Energą” są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska. Główna nagroda w plebiscycie wynosi 50 000 zł. Głosować na dekorację częstochowską można za pośrednictwem strony www.swiecsie.wp.pl bądź wysyłając smsa na wskazany na stronie numer.