Kredyt frankowy – jak sobie z nim poradzić?

Jeszcze kilka lat temu kredyty we frankach szwajcarskich były niezwykle popularne. Dzisiaj jednak wiadomo już, że podpisywanie tego rodzaju umowy kredytowej z bankiem miało bardzo poważne konsekwencje, głównie z uwagi na zmieniające się raty, uzależnione od kursu CHF. Należysz do grona osób, które zmagają się z kredytem walutowym? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – jest spora szansa na to, że kredyt ten już niebawem stanie się tylko wspomnieniem.

To najlepszy moment na złożenie pozwu przeciwko bankowi

Wiele osób, które spłacają kredyty w CHF, co miesiąc zastanawia się, jaka będzie wysokość kolejnej raty kredytu. Wpływa na nią wiele czynników, a decydujący wpływ ma aktualny kurs waluty CHF. Niestety, obecnie raty są o wiele wyższe niż jeszcze kilka lat temu, w związku z czym kredytobiorcy bardzo często muszą przeznaczać bardzo dużą część swojego wynagrodzenia na ich opłacenie. Odbiera im to poczucie finansowego bezpieczeństwa, a przy tym uniemożliwia gromadzenie oszczędności. Z tego powodu złożenie pozwu przeciwko bankowi jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, szczególnie przez osoby spłacające kredyt CHF.

Z jakiego powodu właśnie teraz jest najlepszy moment na złożenie pozwu o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu? Jeszcze jakiś czas temu kredytobiorcy, którzy postanowili wstąpić na drogę sądową, musieli przez długi czas oczekiwać na rozprawę i wyrok. Obecnie jednak sytuacja uległa zmianie.

Teraz zdarza się, że na pierwszą rozprawę czeka się zaledwie kilka miesięcy, a już po niej zapada wyrok. Obecnie jednak sądy w większości orzekają na korzyść kredytobiorców. To dlatego tak wielu osobom udaje się uzyskać wyrok, w którym sąd orzeka o unieważnieniu lub odfrankowieniu kredytu CHF. Dzięki temu kredytobiorca ma możliwość uwolnienia się od zobowiązania kredytowego we frankach szwajcarskich raz na zawsze.

Unieważnienie lub odfrankowienie kredytu CHF – postaw na profesjonalne wsparcie

Korzystne wyroki i krótki czas oczekiwania na postępowanie oraz wyrok to dla wielu kredytobiorców wystarczające argumenty, aby zdecydować się na złożenie pozwu przeciwko bankowi. Istotne jest jednak to, aby jeszcze przed złożeniem pozwu znaleźć kancelarię, która oferuje pomoc frankowiczom w Częstochowie (https://frankowy-kredyt.pl/kancelaria-frankowa-w-czestochowie/). Dlaczego jest to tak ważne?

 

Doświadczony adwokat lub radca prawny będzie doskonale wiedział, jakich formalności dopełnić, co przyspieszy całe postępowanie. Będzie miał także wiedzę na temat tego, jakie dowody czy dokumenty mogą przyspieszyć sprawę, a także tego, co należy zrobić, aby wnioski dowodowe banku zostały oddalone. Innymi słowy – doświadczony prawnik poprowadzi kredytobiorcę prosto do zwycięstwa!

Pomoc frankowiczom – Częstochowa i okolice

Wybór kancelarii, która oferuje profesjonalną pomoc frankowiczom, nie jest prosty. Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim doświadczenie i dotychczasowe sukcesy. Na szczęście nie brakuje kancelarii, które specjalizują się w sprawach związanych z kredytami walutowymi – również w Częstochowie. Sprawdź, jak możesz uzyskać pomoc związaną z kredytem frankowym na stronie https://frankowy-kredyt.pl/pomoc-frankowiczom/

Skip to content