Sekcja Oświaty i Wychowania Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność”, Stowarzyszenie Więzionych, Internowanych i Represjonowanych WIR oraz Stowarzyszenie Ziemi Częstochowskiej „Solidarność i Niezawisłość” zapraszają na Akademię Solidarności.

W jej ramach odbędzie to spotkanie z ks. Mariuszem Frukaczem, redaktorem Tygodnika „Niedziela” poświęcone pobytowi ks. Jerzego Popiełuszki na Jasnej Górze.

– Przedstawione zostaną zarówno znane, jak i nieznane wątki z pobytu ks. Popiełuszki na Jasnej Górze przed pielgrzymką ludzi pracy. Będzie to główny punkt spotkania. Wcześniej będziemy chcieli przybliżyć postać duchownego z opowiadań jego mamy – mówił Zbigniew Bonarski, kustosz Klubu Solidarności w Częstochowie.

Spotkanie uświetni również m.in. wystawa poświęcona ks. Jerzemu Popiełuszce.

– Wystawa Niedzieli ma co prawda swój wiek, ale w piękny sposób pokazuje postać i myśli ks. Popiełuszki, które do dziś są dla nas niezwykle ważne. Będziemy też starali się okrasić całość muzyką – dodał Zbigniew Bonarski.

Spotkanie odbędzie się w Auli Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność” przy ul. Łódzkiej, w czwartek, 21 października o godz. 17:00.

BNO

Skip to content