Kupuj świadomie – Produkt polski. Temu tematowi poświęcone było spotkanie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym uczestniczyli m. in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a także prezes Wars S.A. Artur Kowalczyk. Spotkanie poświęcone było przedstawieniu różnych form promocji polskiej żywności na rynkach krajowych, ale i zagranicznych.
– Szukamy różnych dróg dotarcia do konsumentów, jak np. poprzez media, czy poprzez wyjątkową restaurację na kołach – Wars. To dobre miejsca na promocję polskiej żywności – powiedział minister Ardanowski. Szef resortu rolnictwa podkreślił również rolę patriotyzmu konsumenckiego, który może znacząco wesprzeć polską gospodarkę –  Podejmując decyzje zakupowe, wybierając polskie produkty, konsument wspiera polskiego rolnika, polskie zakłady przetwórcze, buduje siłę naszej gospodarki. Być może wspiera w ten sposób właśnie swoją siostrę, brata, rodziców czy znajomych.
W tegoroczną edycję projektu Produkt polski włączyła się spółka Wars S.A. Jak powiedział prezes spółki Artur Kowalczyk – Bardzo chętnie włączyliśmy się w ten projekt:
– Bardzo często jest tak, że nie zdajemy sobie sprawy, że spożywamy produkty polskie. W związku z tym postanowiliśmy rozpocząć rozmowy z naszymi dostawcami, żeby dodatkowo oznakować te produkty logo Produkt polski. To będzie takim dodatkowym odzwierciedleniem tego, że spożywamy polskie produkty.
W spotkaniu uczestniczył również Michał Rzytki, dyrektor departamentu Promocji i Jakości Żywności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
– Prowadzimy teraz kampanię informacyjno-edukacyjną, mówimy – Jeżeli dokonujesz wyboru konsumencie, dokonuj tych wyborów świadomie. Musisz wiedzieć o kupujesz i czemu. Sam zdecydujesz, dlaczego to kupujesz.
Wszystkie informacje na temat programu Produkt polski można znaleźć na stronach internetowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

ALM

opr. ZD

Skip to content