Lekarka z miejskiego SOR-u przed sądem. Pomyliła koronawirusa z zawałem?

Lekarka z Miejskiego Szpitala Zespolonego, która poprzez złą diagnozę spowodowała śmierć pacjentki stanie przed sądem. Oskarżona Sonia O., do której w dużym natężeniu pandemii trafiła 87-letnia kobieta, nie wykonała odpowiednich badań diagnostycznych i wysłała pacjentkę na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala przy ul. PCK z podejrzeniem Covid-19.

U pacjentki nie wykryto koronawirusa, a zdiagnozowano problemy kardiologiczne, było jednak za późno… Kobieta zmarła, a przyczyną śmierci był zawał.

– Sonia O. została oskarżona, że jako lekarz będąc gwarantem zdrowia i życia pacjenta, odmówiła przeprowadzenia badań diagnostycznych i przyjęcia do szpitala pacjentki przetransportowanej przez ratowników z podejrzeniem niewydolności krążeniowej, przez co naraziła ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Oskarżona nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i odmówiła składania zeznań – mówił rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie, sędzia Dominik Bogacz.

Przestępstwo zarzucone oskarżonej zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności oraz orzeczeniem zakazu wykonywania zawodu lekarza na okres od 1 roku do 15 lat.

Skip to content