Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali trzech młodych mężczyzn, podejrzanych o dokonanie serii włamań na terenie Lublińca.

Wszyscy z nich są w wieku 18-19 lat i pochodzą z powiatu lublinieckiego. Zatrzymani usłyszeli sześć zarzutów.

– Włamywacze działali przeważnie w nocy, a za cel przestępczego procederu obrali sobie małe sklepiki, budki i kioski – mówi mł. asp. Michał Sklarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. – Ostatnie włamanie miało miejsce w nocy z 13 na 14 stycznia, kiedy to celem przestępców stał się kiosk przy ul. Spokojnej w Lublińcu. Najpierw uszkodzili oni roletę zewnętrzną, a następnie przez wybitą w oknie szybę dokonali kradzieży wyposażenia oraz pieniędzy, które znajdowały się w sklepie. Dwaj przestępcy zostali zatrzymani przez policyjny patrol na gorącym uczynku, a trzeci jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu – podsumowuje Sklarczyk.

Stróże prawa odzyskali wszystkie skradzione tego dnia przedmioty oraz pieniądze, które wróciły do swojego właściciela. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content