Mimo obaw czy egzaminy maturalne się odbędą z powodu strajku nauczycieli, 6 maja absolwenci szkół licealnych i technicznych bez przeszkód przystąpili do egzaminu dojrzałości.

Maturzyści zmierzyli się rano z testem z języka polskiego na poziomie podstawowym, a po południu na poziomie rozszerzonym. Jak trudny był tegoroczny egzamin z przedmiotu humanistycznego, oceniają częstochowscy licealiści:

Zasadniczo było dobrze, bo wypracowanie było na dosyć prosty temat, czyli część trzecia „Dziadów”, o wolności, poza tym nie był to egzamin tak trudny, spodziewałam się czegoś gorszego.

Jednak zdania są podzielone i nie wszystkim temat ten przypadł do gustu:

Nikt się nie spodziewał “Dziadów”. Aczkolwiek gdybym się więcej pouczył, to bym o wiele lepiej napisał.

Aby zdać egzamin maturalny, trzeba uzyskać minimum 30 procent punktów z przedmiotów obowiązkowych na maturze. Jutro maturzyści będą pisać test z matematyki na poziomie podstawowym a 9 maja – rozszerzonym. Matury potrwają do 23 maja.

AK

źródło foto: www.oke.jaworzno.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content