Międzynarodowy Dzień Młodzieży to szczególny czas dla młodych ludzi z całego świata. Każdego roku obchodzony jest 12 sierpnia.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające w archidiecezji częstochowskiej już od prawie 29 lat wciąż prężnie się rozwija i angażuje w nowe inicjatywy. Biorąc udział w przeróżnych zabawach, wakacyjnych rekreacjach, czy pomocy humanitarnej KSM nie zapomina o niesieniu świadectwa i wspólnej modlitwie. Skąd u młodych ludzi chęć dołączenia do wspólnoty? Oto kilka świadectw naszych częstochowskich KSM-owiczów:

Jak mówi większość KSMowiczów do wspólnoty dołączyli dzięki zachęcie swoich znajomych.

Co daje nam wspólnota? Na to pytanie wciąż wielu młodych ludzi nie znalazło właściwej odpowiedzi. Posłuchajmy więc, jak odpowiedzieli członkowie KSM-u:

Według młodych wspólnota daje m.in. otwartość na drugiego człowieka, nowe wspaniałe znajomości, ale przede wszystkim możliwość bliskości z Bogiem.

Już we wrześniu nie tylko KSM, ale także inne wspólnoty młodzieżowe „pełną parą” rozpoczną kolejny rok formacyjny i z nowymi siłami po wakacjach spotkają się, działać, dawać świadectwo i nieść pomoc.

Skip to content