Miniony weekend pracowity dla służb

W ubiegły weekend częstochowska drogówka wyjeżdżała do niespełna 40 zdarzeń drogowych. Większość z nich została zakwalifikowana jako kolizje drogowe. W ciągu trzech ostatnich dni policjanci odnotowali ponad 200 wykroczeń, z czego prawie połowa dotyczyła przekroczenia prędkości.

O innych działaniach mundurowych mówił sierż. szt. Marcin Knysak, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

– W czasie pracy policjanci ujawnili kierowcę, który wyprzedzał inny pojazd na prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych. Zatrzymano trzech pieszych, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego. W trakcie kontroli policjanci ujawnili kierującego bez uprawnień, a także jednego kierowcę, który miał zatrzymane prawo jazdy. W trakcie pracy mundurowi zatrzymali też nietrzeźwego za kółkiem oraz 22 dowody rejestracyjne – poinformował mundurowy.

Od piątku do niedzieli częstochowscy strażacy interweniowali 45 razy. Wśród tych zdarzeń 39 to miejscowe zagrożenia, jeden pożar oraz cztery alarmy fałszywe. Niestety nie obyło się bez poważniejszych zdarzeń.

– W tych zdarzeniach dwie osoby zostały poszkodowane. Jedna z nich doznała uszczerbku na zdrowiu w wypadku na Drodze Krajowej w Blachowni przy ul. Lublinieckiej. Niestety wczoraj mieliśmy do czynienia z wyjazdem specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego, która w Borownie (w gminie Mykanów) zidentyfikowała nielegalne składowisko odpadów niebezpiecznych – mówił mł. bryg. Paweł Liszaj, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 116 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Najwięcej z nich dotyczyło wykroczeń drogowych (łącznie 32 zdarzenia). W pilnowaniu porządku na ulicach miasta niezbędny był również miejski monitoring.

– W miniony weekend pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego przeprowadzili osiem obserwacji, które wymagały interwencji służb. Cztery zdarzenia zrealizowali nasi strażnicy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców Strażnicy podejmowali też własne działania podczas patroli – powiedział Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Straż miejska apeluje, by w okresie niskich temperatur zwrócić szczególną uwagę na osoby bezdomne oraz samotne. Jeśli wiemy o pustostanach lub innych miejscach, w których mogą przebywać osoby bezdomne, poinformujmy o tym służby porządkowe. W takim przypadku każda minuta może być na wagę życia.

BNO

Skip to content