Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Halowej rozpoczęte!

W sobotę, 24 lutego rozpoczęły się XI Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej w Piłce Halowej. Młodzi sportowcy przybyli z najróżniejszy parafii aby rywalizować o puchar oraz awans na turniej ogólnopolski. 

Duszpasterz LSO ks. Mateusz Olejnik zdradził, ile drużyn bierze udział w mistrzostwach oraz jak będą wyglądać rozgrywki w kolejnych tygodniach:

– Gramy w finale regionu częstochowskiego. Dziś rozstrzygnie się, kto za tydzień zagra w finale. Za tydzień w Konopiskach zagrają lektorzy, za 2 tygodnie finał archidiecezji.

Wśród drużyn nie zabrakło ministrantów z Archikatedry Świętej Rodziny. Alan Bułka, jeden z uczestników podkreślił, że wspaniale jest uczestniczyć w turnieju. Wraz ze swoją drużyną przygotowywał się sumiennie, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik:

– Gramy turnieje. Bywało dziś różnie. Razy wygrana raz przegrana. To nie są moje pierwsze mistrzostwa. Mamy też za sobą sporo sparingów, jesteśmy dobrą drużyną.

Zdaniem ks. Olejnika, jak co roku uczestnicy prezentują zdrową rywalizację na wysokim poziomie:

– Bardzo wysoki poziom, duże zaangażowanie, co widać też po księżach, którzy się wcielają w rolę trochę takich trenerów, menadżerów przy linii. Jest bardzo dużo emocji. No i myślę, że fair play. Rozgrywki się toczą, nie ma żadnych na szczęście kontuzji. Wszystko idzie w duchu takiej sportowej rywalizacji.

W tegorocznych mistrzostwach w kategorii ministrant zwyciężył dekanat Bór Zapolski. Drugie miejsce zajęło Łobodno, brąz zdobyła Przystajń. Gratulujemy sukcesów zwycięzcom.

Skip to content