Młodzieżowcy Włókniarza z kolejnym sukcesem

W środę 17 sierpnia juniorzy Włókniarza Częstochowa dali popis swoich umiejętności podczas Mistrzostw Polski Par Klubowych na stadionie Motoru Lublin. Częstochowianie prowadząc przez całe zawody zaciekłą rywalizację z zespołem gospodarzy, zdołali wywalczyć srebrny medal.

Prezes Włókniarza Michał Świącik nie kryje zadowolenia z występu swoich podopiecznych. Podkreśla jednocześnie, że wynik mogły być lepszy, gdyby nie trudna specyfika lubelskiego toru:

Na pewno jest to sukces naszej częstochowskiej młodzieży. Potwierdzamy tym samym swoja wysoką dyspozycję. W ostatnich latach, nie tylko w kategoriach seniorskich, ale również (a nawet przede wszystkim) juniorskich, w zasadzie od kilku lat nie ma rozgrywek w Polsce, w których nasza młodzież nie zdobyła medali. Szkoda tylko, że wczorajsze zawody odbywały się na tak trudnym torze i w tak ciężkich warunkach. Stan tego toru troszeczkę wypaczył te zawody i wykluczenie w jednym z kluczowych biegów Kuby Miśkowiaka zaprzepaściło szansę na złoto, które było na wyciągnięcie ręki.

W klasyfikacji generalnej drużyna gospodarzy wywalczyła 27 punktów, juniorzy Włókniarza 22 punkty, a na trzecim miejscu znalazła się Arged Malesa Ostrów z 20 punktami. W parze Włókniarza srebro wywalczyli Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki. Obaj zawodnicy ukończyli w tym miesiącu 21 lat.