Modernizacja auli w AJD

ajd

Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie czeka modernizacja auli. W ostatnim czasie podjęto decyzję o dofinansowaniu kosztów inwestycji pod nazwą: „Przebudowa auli Wydziału Pedagogicznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie”.
– Aula Akademii im. Jana Długosza zostanie poddana modernizacji. Nasza uczelnia pozyskała na ten cel ponad 3 mln. zł. Liczymy na to, że prace remontowe ruszą już w listopadzie lub grudniu – stanowić one będą I etap. Z kolei II faza planowana jest na 2016 rok. Mamy nadzieję, że kolejna inauguracja roku akademickiego odbędzie się już właśnie w zmodernizowanej auli. Zakres prac jest bardzo szeroki, zmianie ulegnie praktycznie wszystko. Zostanie podniesione o 15 cm podium z podstawowym obrysem. Myślę, że ten aspekt ulepszy widok i odbiór tego, co dzieje się na scenie. Ponadto pojawią się kabiny dla tłumaczy. Planujemy również wymianę wykładzin ściennych i podłogowych – podkreśla Marek Makowski, rzecznik prasowy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
Sama aula będzie miała ponad 410 korzystnie ulokowanych miejsc siedzących. Dodatkowo wyposażenie uzupełnią fotele tapicerowane z pulpitami, ekrany oraz rolety umożliwiające zaciemnienie auli.
– Myślę, że nowa – wyremontowana aula zadowoli całe środowisko akademickie, jak również odwiedzających nas gości – naukowców z innych ośrodków – zaznacza Marek Makowski.
W auli, która ma zostać zmodernizowana, odbyło się wiele inauguracji (jeszcze za czasów, kiedy częstochowska uczelnia nosiła nazwę Wyższa Szkoła Pedagogiczna), koncertów, konferencji, jak również spotkań z ludźmi ze świata polityki i biznesu.

PI

Skip to content