Źródło: Facebook/Automobilklub Blachownia

Do Blachowiańskiego Budżetu Obywatelskiego został złożony projekt o rewitalizację i modernizację toru w Wyrazowie. Zakłada on wyposażenie toru wyścigowego m.in. w monitoring, szlaban, kontener gospodarczy, przenośną toaletę, a także podłączenie prądu. Więcej o celu tej inwestycji mówi prezes Automobilklubu Blachownia, Mateusz Gradowicz:

– Bardzo długa praca czeka zarówno gminę jak i Automobilklub, by doprowadzić do pełnej funkcjonalności toru. Zaczynamy od podstawowych rzeczy, które zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom i osobom, które wjeżdżają tam nielegalnie. Naszym celem jest, aby uspokoić mieszkańców odnośnie tych sytuacji. Mają oni już dość samochodów, które wjeżdżają tam nielegalnie.

Prace przy torze dadzą korzyści nie tylko mieszkańcom Wyrazowa i gminy Blachownia, ale także wszystkim pasjonatom sportów motorowych. Według założeń, w przyszłości planowane są kolejne działania:

– Kolejną częścią naszego projektu będzie porozumienie z panią burmistrz w celu rewitalizacji toru, czyli zmienienia nawierzchni jak i ogrodzenia terenu względem działki, która wytyczona jest pod tor.

Jednym z problemów toru są wspomniane nielegalne wyścigi, które od jakiegoś czasu się tam odbywają. Stwarza to niebezpieczeństwo nie tylko dla mieszkańców gminy, ale także dla samych osób, które korzystają z toru. Być może, za sprawą złożonego projektu, w najbliższym czasie będziemy mieli możliwość legalnego i bezpiecznego wjazdu na tor:

– Ciężko powiedzieć kiedy to nastąpi. Jeżeli chodzi o bezpośrednią możliwość legalnego wjazdu i zrobienia czegokolwiek na torze to myślę, że jest to przyszły rok i koniec sezonu.

Według informacji podanych na stronie gminy Blachownia, całkowita wartość projektu miałaby wynieść 29 tys. złotych. Automobilklub podaje także, że działa głównie w porozumieniu z mieszkańcami i burmistrz Blachowni, a tor ma zostać zrewitalizowany dla dobra gminy. Więcej informacji odnośnie projektu można znaleźć na stronie: konsultacje.blachownia.pl/pl/budzet/szczegoly-projektu/76

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content