Muzeum Częstochowskie organizuje świąteczne warsztaty

Jak co roku Muzeum Częstochowskie organizuje w grudniu bożonarodzeniowe warsztaty dla grup zorganizowanych oraz warsztaty rodzinne, które odbędą się 10 grudnia.

Więcej o warsztatach grup zorganizowanych mówi Agnieszka Ciuk-Koćwin, kustosz w Dziale Etnografii Muzeum Częstochowskiego:

– Rozmawiamy tutaj o tradycjach świątecznych, o strojeniu domu, o tym jak kiedyś się wykonywało bombki, jakie są zwyczaje z Bożym Narodzeniem. Na koniec takich zajęć są wykonywane warsztaty, a na nich ozdoby wykonywane z papieru.

Kolejnymi warsztatami, które odbędą się z inicjatywy Muzeum Częstochowskiego, są warsztaty rodzinne:

– Które będą miały miejsce 10 grudnia o godz. 12.00 w pawilonie wystawienniczym to jest w Parku Staszica. Odbędą się na wystawie poświęconym dwóm częstochowskim artystom. Plucińskiej i Majewskiemu. I korzystając z inspiracji rzeźbami Stanisława Majewskiego wykonamy taką trójwymiarową kartkę świąteczną. Każdy będzie mógł na koniec zabrać swoją kartkę do domu, wysłać czy postawić jako dekorację.

Szczegółowe informacje o warsztatach można uzyskać telefonicznie lub na stronach internetowych Muzeum. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy zachęcają do jak najszybszych zapisów.

Skip to content