To tytuł konkursu matematycznego organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie. 31 stycznia w południe uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas III dotychczasowych gimnazjów, zmagali się nie tylko z matematycznymi łamigłówkami.

To już druga edycja konkursu. Jego celem jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i upowszechnianie wiedzy o wielkich Polakach – ludziach nauki i techniki, odkrywcach i podróżnikach, walczących o wolność ojczyzny. W tym roku krzyżówka, będąca jedną z części konkursu dotyczyła postaci bojownika o niepodległość Polski, taternika i żeglarza, któremu matematyka nie była obca – Mariusza Zaruskiego.

Odwiecznym problemem matematyków jest to, że uczniowie nie chcą, nie lubią, czy nie potrafią nauczyć się matematyki i ciągle słyszymy: “A po co mi się to w życiu przyda?”. Postanowiliśmy pokazać uczniom, że matematyka nie musi być żmudna i trudna, może być też zabawą i jest wykorzystywana w praktyce. Temu właśnie miał służyć ten konkurs – zachęceniu do zmierzenia się z matematyką – mówi nauczycielka matematyki, doradca matematyczny SOD i koordynatorka konkursu, Aneta Kazibudzka.

Konkurs Matematyczny „Myśl Logicznie” został objęty honorowym patronatem pani Alicji Janowskiej – Dyrektora Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach. Do konkursu przystąpiło 119 uczniów z 32 szkół z Częstochowy i powiatu. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 5 kwietnia 2019 r.

KF

Skip to content