Myśl pozytywnie! Dziś obchodzimy Światowy Dzień Optymisty

fot. kalbi.pl

Cieszmy się i radujmy, bo nadszedł dzień, który powinni obchodzić wszyscy miłośnicy pozytywnego myślenia – Światowy Dzień Optymisty. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę pozytywnego myślenia i zachęcanie do zmiany postawy na bardziej optymistyczną.

Jak pokazują statystyki, co drugi Polak jest optymistą – pozytywnie patrzy na swoją przyszłość, a także jest zadowolony ze swojego życia. Okazuje się, że również wśród częstochowian mamy wielu optymistów. Mieszkańcy odpowiedzieli na pytanie, czy ich zdaniem optymizm jest potrzebny w życiu.

– Uśmiechu potrzebujemy na co dzień – optymizm to podstawa, żeby nam się dobrze żyło – mówi starsza częstochowianka. – Optymizm to podstawa. Bez niego nie ma życia, a czasami zwykła życzliwość potrafi zdziałać bardzo wiele – dodaje mieszkaniec. – Trzeba być optymistą, bo inaczej życie byłoby trudne. U mnie do bycia optymistką wystarczy słońce i piękna pogoda – nic więcej – podsumowuje młodsza częstochowianka.

Optymizm jest receptą na życie również według psychologów. Psycholog Beata Gizler wyjaśnia jego istotę.

– Optymizm jest zdecydowanie przeciwieństwem narzekania. Optymizm wiąże się z wiarą, że wszystko, co się nam przytrafia, prędzej czy później się ułoży. Optymistyczne spojrzenie na życie możemy sobie wypracować, szczególnie, że Polacy mają tendencję do narzekania na swoje życie i zdrowie, podczas, gdy w rzeczywistości niekoniecznie mają ku temu powód.

Beata Gizler podkreśla również, że Światowy Dzień Optymizmu jest dobrą okazją do ewentualnej zmiany postawy życiowej na bardziej pozytywną.

– Cieszę się, że jest coś takiego, jak Dzień Optymisty, ze względu na to, że w trakcie tego dnia być może część osób stwierdzi, że zmienia podejście do życia. Chodzi o wiarę w to, że świat jest piękny, że wszystko, co nas otacza, jest dobre, a najlepsze dopiero przed nami.

Dzień Optymisty jest świętem, które w Polsce zostało usankcjonowane dopiero w 2016 roku i przypada na 21 sierpnia, czyli w dniu, kiedy ten dzień obchodzony jest na całym świecie. Światowy Dzień Optymisty został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji “Jestem Optymistą”, która poprzez swoje działania chce nieść pozytywną ideę – zarażanie ludzi uśmiechem. Życzymy wszystkim w tym dniu samych pozytywnych myśli i pozytywnego nastawienia do życia!

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content