MZDiT wznawia akcję “Zima”. Uważajcie na drogach!

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że z prognoz pogody, którymi dysponuje w Częstochowie na najbliższe godziny wynika, że w nocy z czwartku na piątek (21/22.02.2019r.) i w piątkowy poranek nad miastem i regionem dojdzie do załamania pogody.

Czekają nas odpady marznącego deszczu przechodzącego w śnieg oraz spadek temperatury powietrza poniżej zera (od 0 C do -3 C). Na drogach i chodnikach w Częstochowie nawierzchnie mogą być śliskie, dlatego należy zachować ostrożność. Szczególnie trudna sytuacja pogodowa czeka nas między godzinami 5 i 7 rano. Z uwagi na powyższe częstochowski MZDiT zlecił powołanie od dziś (21.02.) od godz. 18 – tej pełnej gotowości do pracy specjalistycznego sprzętu firmy wykonującej usługę oczyszczania miasta (21 zestawów pojazdów). Przypominamy także, że na terenie miasta do dyspozycji każdego z mieszkańców w pobliżu obiektów inżynieryjnych (np. mosty i kładki) pozostają plastikowe pojemniki z piaskiem do wykorzystania przy posypywaniu śliskich nawierzchni.

źródło: informacja prasowa

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content