Naprawy częstochowskich dróg, czyli niekończąca się opowieść

Ulica Złota, Powstańców Warszawskich, Gościnna, Dźbowska – jest to lista ulic, które od ostatniego czasu stały się jednymi z głównych arterii komunikacyjnych miasta w związku z wyznaczonymi objazdami. Zdaniem niektórych słuchaczy Radia Fiat część z alternatywnych dróg jest w co najmniej zastanawiającym stanie, a miejscy urzędnicy nie planują, póki co żadnych prac remontowych.

Sprawę tę komentuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, Maciej Hasik: – Należy podkreślić, że dzięki zrealizowanym wcześniej inwestycjom, można było połączyć część alternatywnych tras z nowymi drogami lokalnymi. Niektóre z nich wymagały naprawy już przed rozpoczęciem większych inwestycji, także po ich zakończeniu przyjdzie czas na te mniej istotne drogi.

Zdaniem miejskich urzędników problemy, o których wspominała część z mieszkańców, są wyolbrzymione: – Były też na bieżąco wykonywane naprawy jak ulica Nowowiejskiego, gdzie wymieniliśmy tarczę skrzyżowania. Pojawiły się oczywiście nowe potrzeby, które mamy nadzieje, będą zaspokajane na bieżąco. Nie przewidujemy jednak specjalnie dedykowanych inwestycji, a te drogi będą unowocześniane wraz z innymi pracami inwestycyjnymi.

Niemniej jakiekolwiek prace infrastrukturalne będą wymagały odpowiedniego budżetu, który został przedstawiony w minioną środę 15 listopada. Z chwilą kiedy miejscy radni zaakceptują propozycje budżetu, MZD będzie w stanie podjąć odpowiednie kroki: – Niestety trudno nam powiedzieć kiedy będziemy mogli rozpocząć właściwe prace, ponieważ budżet miasta nie został jeszcze domknięty. Niemniej będziemy przygotowani do rozpoczęcia odpowiednich robót niemalże natychmiastowo.

Częstochowscy urzędnicy mają nadzieję, że mieszkańcy z wyrozumiałością podejdą do obecnych utrudnień. Liczą także, że tak szybko jak uda się zakończyć największe miejskie inwestycje, MZD będzie mogło przystąpić do napraw dróg uszkodzonych przez zbyt wielki ruch.

Skip to content