Niekoniecznie spokojny weekend

Fot. Radio Fiat

35 kolizji drogowych odnotowali w miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Niestety, w piątek w al. Pokoju miał również miejsce śmiertelny wypadek, w którym zginęła 67-letnia piesza.

– Trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali też siedem osób, które kierowały pojazdami bez uprawnień oraz trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Trzy osoby kierowały samochodami pomimo sądowego zakazu – wymieniała podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali w miniony weekend od mieszkańców miasta 90 telefonicznych wniosków o interwencję. Najwięcej z nich dotyczyło zakłócania porządku oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Ponadto oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców, strażnicy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

– W sobotę przy ul. Cedrowej ujęliśmy osobę poszukiwaną przez policję. W ostatnich dniach często kontrolujemy miejsca, w których wieczorami i nocą gromadzą się osoby bezdomne. Apelujemy przy okazji, aby zgłaszać do nas pobyt takich osób, które są narażone na niskie temperatury – poinformował Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Częstochowscy strażacy w dniach od 8 do 10 stycznia wyjechali łącznie do 29 sytuacji. Wśród nich znalazły się cztery pożary, 22 miejscowe zagrożenia oraz trzy fałszywe alarmy.

– Zdarzeniem wymagającym udziału znaczących sił był pożar opuszczonej kamienicy powstały nad ranem 10 stycznia przy ul. Przemysłowej w Częstochowie. W obawie przed rozwojem pożaru z sąsiedniej kamienicy ewakuowano sześć osób. Na szczęście nikt nie został poszkodowany – mówił mł. bryg. mgr Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Akcja gaśnicza trwała blisko cztery godziny, a strażacy mieli początkowo problem, aby dostać się do zamurowanego pustostanu. Obecnie policja ustala przyczyny pożaru.

BNO