fot. Straż Miejska w Częstochowie

Kolejne wspólne działania częstochowskiej Straży Miejskiej i Służby Celno-Skarbowej przyczyniły się do przechwycenia dużych ilości wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy.

We wtorek 19 maja funkcjonariusze schwytali mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie nielegalnych wyrobów. Jak podkreśla rzecznik częstochowskiej straży miejskiej Artur Kucharski, były to naprawdę spore ich ilości.

– W pewnym momencie strażnicy miejscy i celnicy z Referatu Realizacji w Pyrzowicach zauważyli mężczyznę, który jechał na rowerze i miał wypchane reklamówki. Zaszło podejrzenie, że mogą znajdować się w nich wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Przy mężczyźnie ujawniono 3 kilogramy tytoniu luzem bez polskich znaków akcyzy – relacjonuje Kucharski. – W trakcie wykonywanych dalszych czynności służbowych celnicy i strażnicy miejscy ujawnili i zabezpieczyli 9520 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 82 kilogramy tytoniu luzem bez polskich znaków akcyzy oraz 97 butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy, które należały do 59-letniego mężczyzny.

Gdyby te nielegalne wyroby trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby na podatku akcyzowym około 100 tys. zł.

MSI

Skip to content