Nieletni uciekinier usiłował przekupić policjantów

Kryminalni z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podczas wykonywania czynności służbowych zauważyli w dzielnicy Raków grupę młodych osób. Jedna z nich wzbudziła ich szczególne zainteresowanie ze względu na swoje pobudzenie.

Młody chłopak wymachiwał rękoma, wykonując agresywne gesty w kierunku napotkanych przechodniów. To wzbudziło czujność mundurowych, którzy zainteresowali się nieletnim.

– Podczas legitymowania młody mężczyzna podawał policjantom fałszywe dane. Po chwili przyznał, że samowolnie oddalił się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Namysłowie, dlatego nie chciał ujawnić prawdziwej tożsamości. 17-latek od 28 stycznia był poszukiwany przez tamtejszych policjantów – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Podczas wykonywania czynności zaproponował policjantom, by go puścili, a w zamian dostaną od niego po 50 złotych, czym dopuścił się przestępstwa. To nie był koniec problemów nastolatka.

– W wyniku przeprowadzonej kontroli stróże prawa znaleźli też przy nim kilka działek dilerskich amfetaminy. 17-latek usłyszał zarzuty i wrócił do ośrodka w Namysłowie. Za próbę przekupienia nieumundurowanych policjantów grozi mu teraz do ośmiu lat więzienia – dodała oficer prasowa KMP w Częstochowie.

O dalszych losach nieletniego zdecyduje teraz sąd rodzinny.

BNO

Skip to content