Nowa Agencja Pracy w Częstochowie

DSCF9066

Jak napisać dobre cv, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną i przede wszystkim – jak najskuteczniej znaleźć pracę – dotyczące tego porady można jutro w godzinach: od 10. do 16. uzyskać w nowo otwartej agencji pracy, mieszczącej się przy ul. Mirowskiej 14 w Częstochowie. Fachowych porad nieodpłatnie udzielać będą osoby specjalizujące się w problemach rynku pracy. Otwarty w Częstochowie punkt ma zarówno pomagać w znalezieniu pracy bezrobotnym, jak i osobom, które myślą o zmianie miejsca zatrudnienia. Prowadząca go agencja czerpie z doświadczeń międzynarodowych, a jej filie mieszczą się we wszystkich ważniejszych miastach Polski.

– Zaczęło się od wielkiego boomu, który zaowocował tym, że wielu naszych rodaków wyjeżdżało, by pracować w Holandii w branży ogrodniczej – wspomina Natalia Ługowska, specjalista ds. rekrutacji. – Do dziś pomagamy osobom, które szukają zatrudnienia za granicą, ale mamy też już sporo propozycji dla tych, którzy nie zamierzają wyjeżdżać.

Otwarciu agencji pracy w Częstochowie towarzyszy akcja „Spotkanie z pracą”. Zdaniem fachowców, choć Polacy coraz lepiej radzą sobie w poszukiwaniu pracy, wciąż wiele jest osób, które potrzebują przy tym pomocy.

– W ramach tej akcji zajmujemy się zarówno stroną „papierową”, czyli przygotowaniem niezbędnej dokumentacji, ale też służymy podpowiedziami czysto praktycznymi, typu: jak się ubrać – dopowiada Natalia Ługowska.

Agencja pracy przy ul. Mirowskiej 14 liczy też na współpracę z pracodawcami, dysponującymi możliwością zatrudnienia nowych pracowników.