W budynku Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 4/8 powstała Strefa Studenta.

Strefa jest miejscem przyjaznym dla każdego studenta, gdzie można odpocząć, przygotować się do kolokwiów lub spędzić wolny czas czekając na zajęcia. O szczegółach mówi rzecznik Uczelni Marek Makowski:

To miejsce, które też ma swój osobliwy charakter, dzięki malunkom, które pojawiły się na ścianie w tej właśnie przestrzeni. Te ozdoby zawdzięczamy pracownikom, studentom Katedry Malarstwa. Natomiast udając się do strefy można liczyć na przyjazną atmosferę. Na pewno zwrócą uwagę ciekawe meble, które znajdują się w strefie przypominające plastry miodu. Na tych „plastrach miodu” znajdują się książki, można je sobie przejrzeć. Bardzo różny temat tych książek. A również ci którzy tam się udadzą mogą po prostu podładować telefon komórkowy czy na przykład laptopa, gdyż takie gniazda tam też zostały zainstalowane. Oczywiście strefa dostępna jest cały czas, pobyt w strefie jest bezpłatny. Ci którzy chcieliby udać się do strefy na pewno znajdą strzałki już od wejścia do uczelni prowadzące wprost do tej przestrzeni.

Wkrótce podobne strefy dla studentów powstaną również w innych budynkach Uniwersytetu.

KKO

Skip to content