Nowy punkt przyjmowania uchodźców

Obywatele Ukrainy, którzy wskutek działań wojennych znaleźli schronienie na terytorium Polski cały czas otrzymują wsparcie także w Częstochowie. Od kilku miesięcy prowadzone są punkty pomocowo-informacyjne, których celem jest kierowanie uchodźców m.in. do tymczasowych miejsc zamieszkania. Od 23 maja jedno z takich miejsc funkcjonuje w innym miejscu niż dotychczas.

Więcej na ten temat mówi Sofia Miezientseva, koordynatorka działań dla uchodźców częstochowskiej Caritas:

– Zmienił się punkt przyjmowania uchodźców. Wcześniej możny było zgłaszać się do częstochowskiej Straży Miejskiej. Teraz będzie można zgłaszać się do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Częstochowy. W magazynie Caritas odbywa się obecnie tylko wydawanie paczek (dostępnych po wcześniejszej rejestracji w MOPS).

Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 przy ul. Bialskiej 20. Jednocześnie pomoc uchodźcom świadczona jest również w innych miejscach – tłumaczy rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj:

– W tej chwili za pośrednictwem miasta zakwaterowanych jest w obiektach noclegowych ok. 300 osób. Nadal działa w mieście punkt informacyjno-pomocowy przy ul. Śląskiej. Pomoc świadczona jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Miasta. Obecnie korzysta z niego kilkadziesiąt osób dziennie. W Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest ponad 300 uchodźców.

Każdy, kto chciałby wesprzeć częstochowską pomoc dla Ukrainy może zgłosić się do punktu miejskiego przy ul. Śląskiej lub też do siedziby Caritas przy ul. Staszica.

ABK

Skip to content