Nowy rok, nowy Włókniarz – prezentacja składu na sezon 2020

 

Piątek 28 lutego był dla kibiców Eltrox Włókniarz Częstochowa dniem pełnym wrażeń. Właśnie w tym dniu w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się prezentacja nowego składu drużyny.

Wydarzenie poprzedziła konferencja prasowa, podczas której działacze Włókniarza opowiedzieli o zmianach w klubie, ale też o nastawieniu na nadchodzący sezon. Prezes Włókniarza, Michał Świącik, tak mówił o nastrojach, jakie panują w drużynie:

– Wszyscy w klubie wiedzą, że jestem osobą, która najbardziej przeżywa poszczególne mecze – nawet bardziej, niż zawodnicy startujący w biegu. Niemniej udało nam się złożyć wspaniały skład żużlowców i wierzę w to, że oni pojadą. Każdy z tych zawodników ma potencjał – są oni jednymi z najlepszych na świecie. Dzięki temu młodsi zawodnicy mają od kogo brać przykład, co, w efekcie, może przełożyć się na dobre wyniki podczas sezonu.

Przed nowym sezonem ekstraligowych rozgrywek Włókniarz wzmocnił swój skład, pozyskując kilku nowych zawodników. Trener klubu, Marek Cieślak, podkreśla, że pokłada w nich wielkie nadzieje.

– Taki skład drużyny sprawia, że myślimy pozytywnie, bo jej potencjał jest duży i mamy szansę na zdobycie każdego wyniku. Z drugiej strony, trzeba zachować pokorę, bo sezon będzie długi i nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, ale wiem, że stać nas na naprawdę wiele.

Prezentacja nowego składu Włókniarza rozpoczęła się od przedstawienia najmłodszych adeptów Szkółki Żużlowej. Następnie zaprezentowano młodzieżowców, wśród których znaleźli się m.in. Jakub Miśkowiak – indywidualny Młodzieżowy Mistrz Polski na żużlu – i Mateusz Świdnicki. Jednak kibice najżywiej reagowali podczas prezentacji drużyny seniorskiej na sezon 2020. W nowym składzie Włókniarza znaleźli się m.in. Paweł Przedpełski, Jason Doyle oraz Rune Holta, który ku pozytywnemu zaskoczeniu kibiców, po dwuletniej przerwie powrócił do klubu, którego atmosfera, jak sam podkreśla, daje mu motywację do działania:

– Czuję się bardzo dobrze z powodu powrotu do Włókniarza. Podczas najbliższego sezonu będę z siebie dawał wszystko, a także starał się jak najlepiej współpracować z resztą drużyny. Mam nadzieję, że uda nam się przejść przez ten czas bez jakichkolwiek kontuzji i wypadków, a także, że będzie nam sprzyjało szczęście.

Kibiców pozytywnie mogą natchnąć również słowa prezesa Włókniarza, który zaznacza, jak bardzo klub jest zdeterminowany w zdobyciu jak najlepszego wyniku w tegorocznych rozgrywkach.

– Mamy cel, żeby jeździć bezkontuzyjnie. Sport ten jest co prawda wyczynowy, ale jak nie przytrafią nam się żadne niespodzianki, to gwarantuję, że wynik w nowym sezonie będzie bardzo dobry, dzięki czemu wejdziemy na spokojnie do play-offów. W play-offach z kolei postaramy się tak napsuć przeciwnikom krwi, żeby przywieźć jak najlepszy medal.

Prezentację uświetnił solowy występ taneczny maskotki częstochowskich żużlowców, a gwiazdą wieczoru była Patrycja Markowska. Cała impreza przebiegała w niezwykle radosnej i emocjonującej atmosferze, a po zaprezentowaniu nowego składu klubu fani mogli zdobyć autografy sportowców oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie. Pierwszą walkę w nowym sezonie PGE Ekstraligi częstochowskie Lwy stoczą 3 kwietnia, kiedy to mierzyć się będą z GKM-em Grudziądz. W następnych kolejkach rozegrają mecz z Falubazem Zielona Góra i Betard Spartą Wrocław. Zarówno zawodnicy jak i cały sztab klubu proszą oczywiście kibiców o jak najgorętszy doping w trakcie rozpoczynającego się nowego sezonu.

MSI