Nowy zastępca komendanta częstochowskiej Policji

W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie nastąpiła kolejna zmiana na kierowniczym stanowisku w tym roku. Od 11 stycznia obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie pełni insp. Dariusz Kiedrzyn, zastępując tym samym odchodzącego na emeryturę insp. Dariusza Atłasika.

Z początkiem lutego zmiana objęła również stanowisko zastępcy komendanta. Dotychczasowo funkcję tę pełniła podinsp. Grażyna Dudek. Jej obowiązki przejmie teraz podinsp. Ewa Szataniak.

– Podinspektor Grażyna Dudek rozpoczęła pracę w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie w sierpniu 1995 roku. Cztery lata później wstąpiła w szeregi Policji i włożyła niebieski mundur. Od początku swojej kariery związana była z częstochowską drogówką. Po 18 latach nienagannej służby przełożeni docenili jej zaangażowanie w pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu częstochowskiego i w lipcu 2017 roku mianowali ją Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. 1 sierpnia 2019 roku została mianowana zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie. W lipcu 2020 roku podinspektor Grażyna Dudek została wyróżniona za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa Medalem za Długoletnią Służbę. Podinspektor Grażyna Dudek pożegna się z policyjnym mundurem 3 lutego 2022 roku – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Podinspektor Grażyna Dudek była pierwszą kobietą w częstochowskim garnizonie policji na stanowisku zastępcy komendanta. Zastępująca ją podinsp. Ewa Szataniak, rozpoczęła służbę w policji w 2001 roku w Gliwicach, gdzie pełniła ją w tamtejszym komisariacie przez kolejne trzy lata.

– Od sierpnia 2004 roku zajmowała się zwalczaniem i wykrywaniem przestępstw kryminalnych, pełniąc służbę w komisariacie I, a później IV w Częstochowie. Po 7 latach jej rzetelna praca została doceniona przez przełożonych i w listopadzie 2011 roku została szefową wydziału kryminalnego w komisariacie III. 1 stycznia 2016 roku awansowała na Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, a rok później na zastępcę komendanta komisariatu VI. 1 maja 2021 roku została mianowana na stanowisko komendanta Komisariatu III Policji w Częstochowie. Od 4 lutego pełni funkcję zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie – dodała oficer prasowa częstochowskiej Komendy Miejskiej.

Zmiany zostały podyktowane decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna. Powierzył on pełnienie obowiązków służbowych nowemu zastępcy komendanta częstochowskiej policji rozkazem personalnym.

BNO

 

Skip to content