Od 1 czerwca rusza projekt „Po pierwsze rodzina”

Od czwartku 1 czerwca częstochowskie rodziny będą mogły wziąć udział w rządowym projekcie pt. „Po pierwsze rodzina!”. W tym roku organizatorem akcji jest Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, który przygotował dla mieszkańców specjalną ofertę.

Więcej informacji o IV edycji programu mówi Katarzyna Kaczmarzyk, przewodnicząca częstochowskiego zarządu Związku Dużych Rodzin Trzy Plus: – Zapraszamy wszystkich mieszkańców, do wzięcia udziału w tych warsztatach, które będziemy realizować od początku czerwca, do końca grudnia br. Jest to zadania realizowane dzięki pomocy rządowej. Projekt będzie pomagać w zwiększeniu kompetencji rodzicielskich. Będą to bardzo fajne animacje dla dzieci, tak by rodzice mogli się skupić na prelekcjach.

Jak zapewnia przewodnicząca, chociaż projekt jeszcze nie wystartował, przyciągnie uwagę setek rodzin. Specjalne warsztaty będą miały na celu m.in. doedukowanie rodzin w zakresie lepszej opieki na swoimi pociechami: – Projekt startuje od 1 czerwca, także mamy nadzieję, że te warsztaty będą integrować rodziny. Pokażą rodzicom jak rozmawiać ze swoimi dziećmi, a także innymi rodzicami.

Cele, jakie przyświecają projektowi to: upowszechnienie informacji, kompetencji i wytworzonych w jego ramach narzędzi, ukierunkowanych na dobro wszystkich rodzin, niezależnie od ich statusu społecznego czy materialnego. Dodatkowo pomysłodawcy projektu chcą kształtować i promować pozytywny wizerunek małżeństwa, rodziny, macierzyństwa, ojcostwa i rodzicielstwa.

Skip to content