Oferty pracy dla uchodźców zgłaszaj do PUP

Od kilku tygodni do miasta i powiatu częstochowskiego przybywają kolejni uchodźcy z Ukrainy. Oprócz wsparcia w zakresie psychologicznym i materialnym wiele osób szuka również zatrudnienia. Pracodawcy proszeni są o zgłaszanie ofert w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Szczegóły w tym temacie przybliża dyrektor urzędu Piotr Urbaniak:

– Pracodawca, który chciałby zatrudnić emigranta, może złożyć oświadczenie o powierzeniu pracy np. obywatelom Ukrainy. Składa się drug, po czym urząd w ciągu 7 dni rejestruje oświadczenie. Jest to praca na 18 miesięcy. Wszelkie informacje znajdują się również na stronie www.praca.gov.pl.

Piotr Urbaniak przypomina również, że emigranci z Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Polski po 24 lutego bieżącego roku, są objęci ofertami pracy po wcześniejszej rejestracji w Urzędzie:

– Oferty pracy mogą sprawdzać za pomocą strony www.praca.gov.pl lub też oczywiście w samym urzędzie, zgłaszając się do nas. Oferty pracy są różnorodne. Nie są też dedykowane np. konkretnie emigrantom z Ukrainy.

Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy, kontaktując się z Urzędem pod numerem (34) 370-61-99 lub (34) 324-27-91. Wolne miejsca pracy można także zgłosić za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres kacz@praca.gov.pl Pracodawcy mogą też korzystać ze wsparcia Zielonej Linii pod numerem telefonu 19524.

ABK

Skip to content