Katecheci spotkali się 30 listopada w Częstochowie, by wziąć udział w Ogólnopolskim Sympozjum Katechetycznym.

Pierwszym punktem wydarzenia była seria wykładów w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli “WOM”.

O tematyce sesji mówi dr Artur Dąbrowski, konsultant “WOM-u”:

-Mamy dziś sympozjum z fantastycznymi wykładami. Chcemy zwrócić uwagę, że Eucharystia jest dla nas, katolików najważniejszą tajemnicą, wyznawaną na katechezie. Od wielu lat katecheza jest w szkołach zwalczana przez środowiska lewicowe. Chcemy tu też pokazać antidotum na tę sytuację, by prowadzić uczniów do duchowości eucharystycznej.

Jak dodaje dr Dąbrowski, podobna konferencja nie miała jeszcze miejsca w auli częstochowskiego “WOM-u”.

-Podobne sympozja odbywają się w diecezji i całej Polsce, ale tutaj, w tej instytucji, jest to wydarzenie organizowane po raz pierwszy. Myślę, że wielu katechetów naszej archidiecezji,  wyniesie stąd piękne doświadczenia.

Inspirację do zorganizowania wydarzenia wyjawia ks. dr hab. Paweł Maciaszek z Polskiego Towarzystwa Teologicznego:

-Wydawane na przestrzeni lat papieskie dokumenty dotyczące tajemnicy Ciała i Krwi Pańskiej, zachęcają do coraz dokładniejszego poznawania Bożych Misteriów. W odpowiedzi na tę zachętę i wezwanie do świadomego angażowania się w Eucharystię, wydział katechetyczny Kurii Metropolitarnej w Częstochowie oraz częstochowski oddział Polskiego Towarzystwa Teologicznego, zorganizowały to dzisiejsze sympozjum.

Podczas sesji swoje wystąpienia wygłosili między innymi ks. dr hab. Roman Buchta z Uniwersytetu Śląskiego oraz s. dr hab. Emmanuela Klich z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Jakub Szewczyk

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content