Oliwia Pierzgalska studentka Uniwersytetu Jana Długosza Ambasadorką Karier Unii Europejskiej w roku 2024/2025

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (KPRM) poinformowała pracowników Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, iż studentka II roku prawa studiów jednolitych magisterskich (Wydział Prawa i Ekonomii UJD), Oliwia Pierzgalska, spełniła wszelkie wymogi i została zakwalifikowana do pełnienia funkcji Ambasadora Karier Unii Europejskiej 2024/2025!

Oliwia ma już za sobą pierwsze doświadczenia współpracy z instytucjami Unii Europejskiej. Współpracowała w panelu „Green is Better” w ramach European Student Assembly 2024, opracowując rekomendacje dla Unii Europejskiej, które zostały przedstawione w Parlamencie Europejskim w dniach 10-12 kwietnia. Ponadto uczestniczyła w programach studenckich takich jak Akademia Liderów Sprawiedliwości oraz Econverse. Dodatkowo jest wolontariuszką w Radzie Morza Bałtyckiego (Council of the Baltic Sea States Council), pracuje w grupie fokusowej do spraw ochrony dzieci. Jest również przewodniczącą Poradni Prawa Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

Program Ambasadorowie Karier to program zainicjowany w 2010 r. przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO). Jako Ambasador Karier UE Pani Oliwia Pierzgalska będzie brała udział w promocji pracy oraz staży w strukturach UE wśród studentek i studentów naszego Uniwersytetu.

Źródło: UJD Częstochowa

Skip to content