Osiem osób straciło prawo jazdy – podsumowanie weekendu

Kolejny weekend kwietnia  nie należał do łatwych dla częstochowskich służb. Ostatnie 3 dni upłynęły przede wszystkim pod sporą ilością wykroczeń drogowych.

Weekendowe interwencje częstochowskich strażaków podsumował Zastępca Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KM PSP w Częstochowie, mł. bryg. mgr inż. Paweł Liszaj:

– W miniony weekend częstochowscy strażacy interweniowali 43 razy. Interwencje dotyczyły gaszenia 14 pożarów, usuwania skutków 23 miejscowych zagrożeń oraz wyjeżdżaliśmy 6 razy do alarmów fałszywych. Wśród tych zdarzeń duża część to pożary traw i nieużytków w miastach oraz na terenach wiejskich, a także wypadki komunikacyjne.

Działania częstochowskiej Straży Miejskiej w czasie weekendu przedstawił rzecznik prasowy Artur Kucharski:

– Dyżurni Częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 161 telefonicznych zgłoszeń od mieszkanek i mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło wykroczeń drogowych. Było to 47 zgłoszeń. Na drugim miejscu dominowały przypadki zakłócenia spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Było to 41 zgłoszeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu do spraw monitoringu wizyjnego przeprowadzili 21 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 12 zdarzeń zrealizowali Strażnicy Miejsce, a pozostałe 9 zdarzeń zostało przekazanych do realizacji innym służbom. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta, Strażnicy Miejsce podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

W ciągu weekendu również częstochowska Policja nie mogła narzekać na brak pracy. Więcej na ten temat powiedziała asp. sztab. Barbara Poznańska – oficer prasowy:

– W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wyjeżdżali do skutków 34 kolizji drogowych i dwóch wypadków. Podczas trwania weekendu policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy na podwójnym gazie. Osiem osób straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie do zwolnionych limitów prędkości w obszarze zabudowanym o 51 km na godzinę. W czasie trwania weekendu policjanci ujawnili 318 wykroczeń drogowych.

Od 15 kwietnia od rana trwają działania policji pod kryptonimem ,,Trzeźwość”. Uważajmy na drogach i dbajmy o bezpieczeństwo jeżdżąc zgodnie z przepisami, w oparciu o zdrowy rozsądek.

Skip to content