Fot. KMP w Częstochowie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej policji odnotowali w ostatni majowy weekend 43 kolizje drogowe. Ujawnili również 308 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym aż 200 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Mundurowi zatrzymali także 30 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów oraz brak ważnych badań technicznych. Ponadto zatrzymano dwie osoby nietrzeźwe oraz siedem po tzw. spożyciu. Ostatnie dni nie obyły się także bez dwóch wypadków.

– Pierwszy wypadek miał miejsce w piątek (28.05). Tutaj obywatel Ukrainy jadący autostradą A1 kierując busem Volkswagen Transporter z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi, po czym uderzył w barierę energochłonną, a następnie wpadł do rowu i dachował. W wyniku tego zdarzenia kierowca odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala. Drugi wypadek miał miejsce w niedzielę (30.05). Tu kierowca samochodu marki KIA nie zachował należytej ostrożności i najechał lewą tylną stroną samochodu na dziecko, które wbiegło pod cofający pojazd. W wyniku obrażeń chłopiec trafił do szpitala – mówiła asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jak zapewniał mł. bryg. mgr Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej w Częstochowie, miniony weekend był stosunkowo spokojnym czasem dla strażaków.

– Łącznie jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały przy 22 zdarzeniach, z których pożary to siedem interwencji, a miejscowe zagrożenia to 15 zdarzeń.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali w ciągu ostatnich trzech dni 112 telefonicznych wniosków o interwencję od mieszkańców miasta. 34 z nich dotyczyło zakłócania porządku na ulicach oraz picia alkoholu w niedozwolonych miejscach.

– W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 13 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 10 monitoringowych interwencji zrealizowali strażnicy, a trzy zostały przekazane innym służbom. Oprócz sytuacji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – mówił rzecznik prasowy Artur Kucharski.

Jednocześnie Straż Miejska w Częstochowie przypomina wszystkim właścicielom psów o obowiązku sprzątania po swoich pupilach w miejscach ogólnodostępnych. Nieprzestrzeganie przepisu grozi mandatem w wysokości do 500 zł.

BNO

Skip to content