DSCF3778

Adriatyk, Bałtyk i Pacyfik będą na pewno otwarte dla mieszkańców Częstochowy do końca sierpnia. Kompleks zbiorników wodnych w Parku „Lisiniec” jest popularnym miejscem wypoczynku, ale od września zostanie zamknięty.

– Planujemy, że plaża na zbiorniku Adriatyk będzie czynna do końca tego miesiąca, czyli do końca wakacji – mówi Marcin Świtała, zastępca dyrektora ds. technicznych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Nie oznacza to jednak zakazu wstępu na Lisiniec.

W Parku Wypoczynkowym wciąż będzie funkcjonować zaplecze usługowe oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego (rowery wodne, kajaki, deski SUP), ale od września nastąpią skrócenie godzin jej otwarcia (w dni powszednie będzie czynna od 14.00 do 20.00). – Wypożyczalnia na zbiorniku Bałtyk będzie dłużej czynna. Planujemy, że będzie otwarta do końca września – dodaje Marcin Świtała.

Ponadto poniedziałek (31 sierpnia) będzie ostatnim dniem dyżurowania Ratowników WOPR w miejscu wykorzystywanym do kąpieli znajdującym się na zbiorniku „Adriatyk”.

Krzysztof Rygalik

Skip to content