Papier lepszy od ekranu! – “Książkowanie” w Akademickim Centrum Kultury

W czasach zdominowanych przez technologię czytanie i kontakt z papierową, tradycyjną książką jest coraz rzadszy. Są jednak osoby, które nadrukowany papier cenią nieco bardziej niż kolorowy ekran czy audiobook. Z myślą o tej grupie ludzi w Akademickim Centrum Kultury Politechnika Częstochowska cyklicznie organizuje wydarzenie pt. „Książkowanie”, na którym każdy kto tylko ma ochotę może przyjść zakupić książkę, bądź wybrać coś z oferowanych bezpłatnych egzemplarzy.

Aleksander Dydel z Programu Wydawniczego „Inteligencja” mówi więcej szczegółów na temat projektu:

– Jest to projekt Biblioteki Politechniki Częstochowskiej, tym razem edycja grudniowa. Inicjatywa jest bardzo wartościowa, ponieważ czytanie książek jest wskazanym tematem, rozwija umysł, poszerza horyzonty, buduje kulturalne podejście do życia i wpływa w sposób bardzo dobry na różne sfery życia w szerszym wymiarze. Wydarzenie jest godne uwagi dla szerokiego grona czytelników.

Dydel przedstawia również asortyment wydawnictwa „Inteligencja” prezentowany podczas grudniowej edycji „książkowania”:

– Mam przyjemność zaprezentować książki z zakresu inteligencji, testów IQ i wszechstronnego rozwoju umysłu. Prowadzę także w ramach współpracy z Biblioteką Politechniki Częstochowskiej projekt edukacyjny o nazwie Edukacja przez Szachy Nauka Królewskiej Gry. Zajęcia są prowadzone w Bibliotece uczelnianej. Jest to bardzo wartościowy program dla szerokiego grona osób. Najmłodszych, uczniów, studentów, osób w wieku średnim, a także dla seniorów, ponieważ jak dowodzą badania akademickie, regularne ćwiczenie umysłu pozwala zachować go w dobrej kondycji do późnego wieku, dlatego jest to wskazane szczególnie dla osób w wieku średnim i seniorów.

Podczas wydarzenia objętego honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Częstochowskiej Prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola, osoby zainteresowane mogą zaprezentować również swoje książki, przeznaczone do sprzedaży, wymiany lub kupna.

EG
Fot: Radio Fiat

Skip to content