PARAFIADA w Dolinie Miłosierdzia już dzisiaj

pobrane

Nie masz pomysłu na niedzielne popołudnie i wieczór? Zatem pomyśl, czy nie chcesz spędzić go w dobrym towarzystwie i przy dobrej zabawie? Jeśli tak, to warto wybrać się już o godz. 15.30 do Doliny Miłosierdzia w Częstochowie. Tam odbywać się będzie doroczna PARAFIADA.
Jak zapowiada proboszcz parafii, ks. Andrzej Partika w programie przewidziano m.in. występ sióstr Melosik, paintball, mecz siatkówki – księża kontra ojcowie rodzin, a także pokaz ratownictwa straży pożarnej: [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/06/01_Festyn_Milosierdzie.mp3]

Tego dnia każdy, nawet bez dokumentów poświadczających odpowiednie umiejętności, będzie mógł poczuć się choć przez chwilę kierowcą. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie przy tym mocnych wrażeń: [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/06/02_Festyn_Milosierdzie.mp3]

Natomiast wśród wielu atrakcji dostępnych tylko dla dzieci wskazać można dmuchany zamek i miasteczko rowerowe z możliwością zdobycia karty rowerowej.
Odbędą się również pokazy tańca w wykonaniu dzieci i dorosłych. Całość imprezy zakończy Apel Jasnogórski i efektowny pokaz fajerwerków.
Przy tak dużej ilości emocji i wysiłku fizycznego może się zdarzyć, że ktoś poczuje głód. Jednak i ten fakt organizatorzy przewidzieli. I tak na stoiskach spożywczych nie zabraknie kiełbasek z grilla i kilkudziesięciu różnych ciast.
Duszpasterstwo księży pallotynów to także wcielanie w życie charyzmatu miłosierdzia poprzez prowadzenie kuchni na rzecz bezdomnych. Od kilku miesięcy przy kościele odbywają się zajęcia parafialnej szkoły tańca, prowadzone przez sędziego z Olimpijskiego Centrum Sportowego Tańca Towarzyskiego. W najbliższych planach m. in. zorganizowanie oryginalnego i nietuzinkowego pomysłu na przeżywanie Dnia Ojca.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.