Patrycja Pacak mistrzynią świata w akrobacji szybowcowej!

Patrycja Pacak z Aeroklubu Częstochowskiego zdobyła złoty medal podczas 10. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Akrobacji w klasie Advanced. Zawody rozgrywano od 18 lipca na rumuńskim lotnisku Deva.

Częstochowianka wczoraj wróciła do Polski, dziś na pl. Biegańskiego oficjalnie powitali ją kibice.

– To było niesamowite, bo rzadko zdarzają się takie mistrzostwa, żeby było sześć konkurencji, więc walka była do samego końca – mówiła. – Była duża presja, żeby nie dać ponieść się emocjom. Ostatnia wiązanka była kluczowa, bo przy pierwszym numerze startowym jaki wylosowałam, musiałam obrać perfekcyjną strategię. Wszyscy lecieli po mnie i mogli się wzorować, ale nie dali rady mnie pokonać, z czego się bardzo cieszę.

W mistrzostwach wystartowało łącznie 31 zawodników z 13 państw. Na podium za Patrycją Pacak uplasowali się Rumun Octav Alexan i Francuz Charlie Louapre. Jak mówi prezes częstochowskiego Aeroklubu Włodzimierz Skalik, jego podopieczna jest pierwszą kobietą w historii tych zawodów, która zdobyła złoty medal.

– Wynik bez precedensu pod wieloma względami. Na najwyższym stopniu stanęła zawodniczka rozpoczęła swoją karierę w Aeroklubie Częstochowskim, tutaj zaczęła kręcić akrobacje, tutaj trenuje, więc to jest ukoronowanie wielu lat pracy nowego ośrodka akrobacji lotniczej.

Patrycja Pacak z lotnictwem jest też związana zawodowo – wchodzi w skład Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

MD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content