Październik miesiącem walki z rakiem piersi – bezpłatne badania mammograficzne

mammobus1

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. W związku z tym w miastach województwa śląskiego przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne.

W ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi z bezpłatnego badania niewymagającego skierowania będą mogły skorzystać kobiety w wieku 50 – 69 lat. Natomiast panie w wieku 40 – 49 lat oraz 70 – 75 lat również będą mogły przebadać się bezpłatnie, jednak będą musiały zabrać ze sobą skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji.
Mammobus, w którym będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne, do Częstochowy przyjedzie w najbliższy czwartek (15 października). Pojazd stanie na placu Biegańskiego. Na badania wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr. tel. 58 666 2 444.

Więcej informacji dotyczących badań, a także wzór skierowania znaleźć można na stronie www.fundusze.mammo.pl.

Mammografia trwa zaledwie kilka minut. Polega na wykonaniu czterech zdjęć rentegenowskich, które pozwalają wykryć tzw. zmiany bezobjawowe (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, co znacznie zwiększa szansę wyleczenia.

Skip to content