W sobotę 9 marca w Bazylice Jasnogórskiej została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. Pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Częstochowskiej jest coroczną tradycją wspierania młodych ludzi we wkraczaniu w dorosłe życie.

Bp podkreślił, że prawdziwa nauka płynie od Boga i nią należy się kierować przy codziennych oraz życiowych wyborach.

– Dołączamy do wielkich rzeszy młodych ludzi – maturzystów z całej Polski. Jesteśmy tutaj po to, żeby przypomnieć sobie, że najlepszym i najważniejszym nauczycielem jest Chrystus, ponieważ uczy życia. Poprosiłem młodych ludzi, aby tak jak Maryja, byli w szkole Jezusa mądrymi uczniami, którzy będą umieli się liczyć z Wolą Bożą – mówił bp Andrzej Przybylski.

Pielgrzymka maturzystów jest bardzo ważna dla młodych ludzi, ponieważ daje im możliwość do otwarcia się przed Matką Boską.

– Maturzyści mogą wszystkie swoje intencje powierzyć Matce Bożej, nabrać pewności i zaufania, że wszystko, co podejmują, będzie zgodne z Wolą Bożą – tłumaczył ks. Paweł Wróbel z Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Tegoroczne pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę rozpoczęły się z końcem lutego i będą trwać do połowy ostatniego tygodnia kwietnia.

BNO

Skip to content