Pierwszy etap rekrutacji na uczelniach wyższych dobiega końca

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, ale też moment zastanowienia się nad swoją przyszłością. Pierwszy etap rekrutacji na uczelnie wyższe powoli się kończy, w przypadku niektórych placówek – już został sfinalizowany.

O rekrutacji na Uniwersytet Jana Długosza mówi rektor uczelni, prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska:

– Zakończyliśmy pierwszą rekrutację. Na ten moment wypada bardzo dobrze. Pięć kierunków odnotowało nieprawdopodobny sukces – na medycynę aplikowało prawie dwa tysiące osób, na psychologię prawie 500, na prawo ponad 300. Zarówno na fizjoterapię i filologię angielską, swoje kandydatury zgłosiło ponad 260 chętnych. Zainteresowanie jest duże, jesteśmy coraz bardziej wiarygodnym ośrodkiem. Mamy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się z jak najlepszych studentów. Będziemy podejmować decyzję o tym, które rekrutacje wydłużyć. Rekrutacja dla studentów cudzoziemców jest prowadzona odrębnie i również cieszy się dużym zainteresowaniem. Status uniwersytetu europejskiego pozwala podjąć naukę większej liczbie studentów zagranicznych, a co za tym idzie – na zaistnienie w rzeczywistości europejskiej.

W przypadku Politechniki Częstochowskiej rekrutacja nadal trwa, zatem absolwenci szkół średnich mogą jeszcze zapisać się na wybrane kierunki. Więcej na ten temat zdradza dr inż. Katarzyna Brendzel, rzecznik prasowy uczelni:

– Potrwa do końca lipca. Obecnie jesteśmy na etapie rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Chętny musi założyć konto w systemie i wprowadzić wszystkie dane osobowe. Po uzyskaniu wyników z egzaminu dojrzałości, również należy wprowadzić je do systemu. W okolicy 19. lipca, kandydaci dowiedzą się o kwalifikacji lub jej braku. Po decyzji przyjmującej, należy przywieźć do nas dokumenty. Biuro ds. rekrutacji znajduje się w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, przy al. Armii Krajowej 21. Kandydatów wita widoczny baner, to właśnie tam należy udać się z teczkami. W zeszłym roku akademickim przyjęliśmy ponad 2,5 tys. studentów. Warto zaznaczyć, że w niektórych przypadkach, rekrutacja będzie wydłużona. Dotyczy to szczególnie studentów zza granicy. W ich przypadku, procedura rekrutacyjna jest czasochłonna i trwa do września.

W sobotę, 9 lipca w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie miał miejsce egzamin wstępny, na który zgłosiło się czterech kandydatów. W przypadku każdej z uczelni wyższych (i seminarium) będzie możliwość wzięcia udziału w drugiej turze rekrutacji.

LN

Skip to content